Paulina Żak

autor biogram dyplom

Zestaw mebli dla fotografa

Aparat fotograficzny to jeden z przedmiotów, który pamiętam „od zawsze”, tata pokazał mi sztukę fotografii – robił zdjęcia analogowe od wielu lat.

Zdecydowałam się na stworzenie czegoś usprawniającego pracę i ułatwiającego wykonywanie zadań związanych z realizacją pasji – mebli przeznaczonych dla fotografów pasjonatów, a może nawet zawodowców.

Biurko – podstawowe miejsce pracy, posiada szufladę i pod blatem sześć gniazd elektrycznych.

Szafka fotografa ma wnętrze podzielone na części – u góry jest przestrzeń przeznaczona na drobiazgi: baterie, akumulatory, kabelki, poniżej – wyłożone gąbką szuflady, jedna na body, a druga na obiektywy oraz po prawej stronie część przeznaczona na torbę fotograficzną.

Zaprojektowany zestaw jest funkcjonalny, kompaktowy i elegancki, konstrukcja mebli została specjalnie wyprofilowana, by nadać im szczególnej lekkości, łączyny wykonane są z litego drewna klonowego, płaszczyzny mebli z płyty fornirowanej.

(ur. 1993)
Studia I i II stopnia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2012–2017). Praktyki zawodowe w Berlinie w ramach programu Erasmus (lipiec – wrzesień 2014). Stypendium Rektora ASP (2013/14, 2015/16, 2016/17). Dziedziny działalności artystycznej: fotografia, grafika, projektowanie mebli, stolarstwo.